ایمیل
مشاوره و خرید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرامآپاراتفیسبوک
شناسه محصول: 6000

فانتوم 4 مولتی اسپکترال

P4 Multispectral
ویژگی‌ها
مشخصات سنسور دوربین: Six 1/2.9” CMOS | Each Sensor: Effective pixels 2.08 MP (2.12 MP in total)
مدت زمان پرواز: 27 دقیقه
حداکثر سرعت: 50 کیلومتر برساعت
پایداری در باد: 40 کیلومتر
لطفا پس از خرید پهپاد حتما جهت ثبت و پلاک پرنده خود اقدام نمایید .

فانتوم 4 مولتی اسپکترال یکی از بهترین پهپاد های موجود در عرصه کشاورزی بوده که میتواند به مدت 27 دقیقه پرواز نماید . دوربین 6 گانه P4 Multispectral میتواند داده های مفیدی را از پوشش گیاهی منطقه پروازی در اختیار کاربران قرار دهد ؛ داده هایی که دقت آن در حد سانتی متر می باشد !

ارسال رایگان
ارسال رایگان برای سفارشات بالای ۱ میلیون تومان
free-shipping
فروشنده
جهان دی جی آی
تحویل در کمتر از 24 ساعتتحویل در کمتر از 24 ساعت
آموزش و پشتیبانی 24 ساعته
ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروشضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش

اکنون موجود نیست؛ اما می‌توانید این محصول را پیش‌خرید کنید

ارسال توسط جهان دی جی آی

390,600,000 تومان

- +

توضیحات

فانتوم 4 Multispectral

فانتوم 4 مولتی اسپکترال یکی از بهترین هلی شات های موجود در صنعت کشاورزی و جنگل داری بوده که محصولی از کمپانی DJI می باشد . امروزه استفاده از کوادکوپتر های دوربین دار تنها محدود به حوزه عکاسی و فیلمبرداری نبوده و اخیرا با طراجی هلی شات هایی منحصر به فرد همچون فانتوم 4 Multispectral از جانب کمپانی های مختلفی که سردمدار آنها کمپانی DJI می باشد شاهد استفاده از این تکنولوژی در عرصه های مختلفی چون کشاورزی و تعیین وضعیت زمین برای پهپاد کشاورزی بوده ایم .

فانتوم 4 مولتی اسپکترال

DJI P4 Multispectral

از گذشته تا کنون نیاز انسان ها به انجام فعالیت کشاورزی نه تنها کم نشده بلکه با توجه به افزایش جمعیت روز به روز در حال فزونی می باشد . اگر در گذشته انجام این فعالیت سخت و کم بازده بود امروزه اما با طراحی ماشین های مختلف صنعتی و ورود تکنولوژی به این عرصه نه تنها انجام این فعالیت بسیار راحت تر و سریع تر گشته بلکه در نهایت بازدهی آن نیز بالاتر رفته است .

DJI P4 Multispectral پهپادی هوشمند بوده که توانایی جمع آوری داده هایی دقیق از پوشش گیاهی موجود در زمین با استفاده از سیستم تصویر برداری چند طیفی را داشته که میتواند با بررسی و تجزیه داده های دریافتی ، اطلاعاتی مفید را در اختیار کاربران قرار دهد . نقطه قوت فانتوم 4 مولتی اسپکترال دوربین منحصر به فرد آن بوده که نظیر آن را در دیگر هلی شات های DJI شاهد نبوده ایم . استفاده از سیستم های موقعیت یاب دقیق در کنار تایم پروازی 27 دقیقه ای و سیستم انتقال تصویر OcuSync باعث تمایل کاربران فعال در حوزه کشاورزی به خرید این پهپاد گشته است .

فانتوم 4 مالتی اسپکترال

مشخصات ظاهری کوادکوپتر فانتوم 4 مولتی اسپکترال

کوادکوپتر فانتوم 4 مولتی اسپکترال عضوی جدید از سری هلی شات های فانتوم بوده و طبیعی است که هم خودش و هم ریموت کنترلی که وظیفه هدایت آن را بر عهده دارد از ظاهری شبیه به دیگر هلی شات های سری فانتوم برخوردار باشد . ابعاد P4 Multispectral نیز  35 × 35 سانتی متر بوده و وزن آن هنگام تیکاف 1487 گرم می باشد . این کواد کوپتر به رنگ سفید بوده و تنها تفاوت های ظاهری آن با دیگر کوادکوپتر های سری فانتوم مربوط به شکل دوربین بکار رفته در ساختار آن و تعبیه سنسوری خاص بر روی بدنه آن می باشد که هر دوی این تفاوت ها به تفاوت در وظایف این هلی شات با دیگر هلی شات های سری فانتوم برمیگردد .

پهپاد فانتوم 4 مولتی اسپکترال

مشخصات دوربین P4 Multispectral

شاید اولین چیزی که با دیدن فانتوم 4 مولتی اسپکترل توجه کاربران را به خود جلب میکند ، دوربین آن باشد . دوربینی که در ساختار این پهپاد بکار رفته در واقع مرکب از 6 دوربین مجزا بوده که در کنار یکدیگر میتوانند داده های مفیدی را در حین فیلم برداری جمع آوری نمایند . کیفیت هر یک از این 6 دوربین 2 مگاپیکسل بوده و هرکدام پوشش دهنده طیف خاصی از نور می باشد . لازم به ذکر است که علارغم وجود 6 دوربین با کارکرد های مجزا ، شاتر آنها سراسری بوده و مجزا از یکدیگر نمی باشد .

دوربین P4 Multispectral

یکی از این 6 دوربین مخصوص نور مرئی و 5 دوربین دیگر به ترتیب پوشش دهنده طیف نوری سبز ، قرمز ، آبی ، مادون قرمز و Red Edge می باشد . طول موجی که هر یک از این 6 دوربین توان دریافت آن را دارند بایکدیگر متفاوت بوده و به شرح زیر می باشد :

  • Red Edge : با طول موج 730 نانومتر
  • مادون قرمز : با طول موج 840 نانومتر
  • سبز : با طول موج 560 نانومتر
  • قرمز : با طول موج 650 نانومتر
  • آبی : با طول موج 450 نانومتر

قرارگیری دوربین فانتوم 4 Multispectral در یک گیمبال 3 محوره نیز باعث شده است که خروجی کار بسیار صاف و عاری از لرزش باشد چراکه این گیمبال اکثر تکان های دوربین در حین فیلمبرداری را خنثی میکند . در کنار تمامی محاسن این هلی شات ، یکی از نقاط قوت آن همین دوربین چند طیفی بوده که در ساختار آن بکار رفته و میتواند با پرواز بر فراز زمین و اسکن نمودن آن ، داده های ارزشمندی را جمع آوری نماید و در اختیار کاربران قرار دهد . لازم به ذکر است که محدوده دما مناسب برای فعالیت این دوربین بین 0 تا 40 درجه سانتی گراد می باشد .

دوربین P4 Multispectral

برخورداری فانتوم 4 مولتی اسپکترال از Sunlight Sensor

از دیگر تفاوت های ظاهری DJI P4 Multispectral با دیگر هلی شات های سری فانتوم میتوان به قرار گیری سنسوری خورشیدی بر روی بدنه آن اشاره نمود . اما سوال اصلی این است که کارایی این سنسور چیست ؟
وظیفه اصلی سنسور خورشیدی موجود بر روی بدنه فانتوم 4 مولتی اسپکترال ، اندازه گیری میزان تابش نور خورشید در طول بازه زمانی مشخصی مثلا یک روز بوده که این امر باعث میشود که داده های جمع آوری شده در آن بازه از دقت و اسنجام بالاتری برخوردار باشد .

خرید فانتوم 4 مولتی اسپکترال

تصاویر RGB و NDVI

اصلی ترین وظیفه پهپاد فانتوم 4 مالتی اسپکترال ، انجام فیلمبرداری هوایی برای جمع آوری داده هایی خاص از بستر گیاهی موجود بر روی منطقه پروازی بوده که به اپراتور جهت تصمیم گیری های درست و به موقع کمک میکند . دوربین های این پهپاد میتواند خروجی کار را بصورت مجزا در قالب تصاویر RGB و NDVI به نمایش درآورد . از آنجایی که هدف از خرید و استفاده از این پهپاد صرفا انجام دادن فیلمبرداری هوایی و دیدن مناظر از زاویه بالا نبوده و از آن ، بیشتر برای جمع آوری داده هایی درخصوص پوشش گیاهی موجود در منطقه ای خاص و سلامت آنها استفاده میشود صرف فرمت RGB کافی نبوده ؛ درنتیجه علاوه بر این فرمت ، کاربران میتوانند خروجی کار را در قالب فرمت NDVI نیز شاهد باشند .
ضمنا لازم به ذکر است که این پهپاد میتواند این دو فرمت را با یکدیگر ترکیب کرده و در یک عکس واحد هر دو را جهت بررسی دقیق تر به نمایش درآورد .

قیمت فانتوم 4 مولتی اسپکترال

فانتوم 4 مالتی اسپکترال

امروزه انجام فیلمبرداری از زاویه بالا به کمک مولتی روتورهای مختلف نسبت به گذشته بسیار ساده تر گشته و با توجه به اقبال عمومی که نسبت به این نوع از محصولات پروازی و خصوصا شاخه کوادکوپتر ها صورت گرفت ، کمپانی های زیادی در عرصه طراحی این قبیل از محصولات ورود کردند . در حال حاضر یکی از بهترین کمپانی های فعال در عرصه طراحی هلی شات های تخصصی ، دوربین های دستی و استبلایزرها ، کمپانی DJI بوده که در دهه اخیر با طراحی هلی شات های کاربردی در صنایع مختلف از جمله صنعت کشاورزی نیز مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا قرار گرفت . فانتوم 4 مالتی اسپکترال نیز محصولی از این کمپانی بوده که با برخورداری از دوربین چندطیفی مخصوص و سنسور خورشیدی منحصر به فردش میتواند داده های ارزشمندی را در خصوص بافت و پوشش گیاهی موجود در یک محیط در اختیار کاربران قرار دهد .

فروش فانتوم 4 مولتی اسپکترال

مقایسه فانتوم 4 Multispectral و فانتوم 4 RTK

میان این دو پهپاد از منظر ابعاد ، وزن ، ظاهر و حتی ویژگی های فنی تفاوت زبادی وجود نداشته و تنها تفاوت موجود در میان آنها به دوربین تعبیه شده در ساختار هر یک برمیگردد . دوربین موجود در ساختار Phantom 4 Multispectral ترکیبی از شش دوربین که با نور های مرئی و نامرئی سازگار می باشد بوده و کیفیت هر یک 2 مگاپیکسل است درحالیکه Phantom 4 RTK از یک تک دوربین با کیفیت 20 مگاپیکسل برخوردار می باشد .

تفاوت فانتوم 4 Multispectral و فانتوم 4 RTK

دقت فانتوم 4 مولتی اسپکترال در سطح سانتی متر

یکی از قابلیت های منحصر به فرد کواد کوپتر فانتوم 4 مولتی اسپکترال ، برخورداری آن از سیستم TimeSync می باشد . این سیستم میتواند به کمک دوربین های RGB و NB و ماژول RTK داده هایی را در سطح سانتی متر جمع آوری نموده و باکالیبراسیون دقیق آنها ، داده هایی دقیق و یکپارچه را در اختیار کاربران قرار دهد . ارائه داده هایی دقیق به کمک این سیستم باعث میگردد که کاربران نسبت به محیط پروازی خود اطلاعات دقیق تری داشته و همین امر در گرفتن تصمیمات درست به آنها کمک میکند .

خرید فانتوم 4 مالتی اسپکترال

مشخصات باتری P4 Multispectral

از دیگر شباهت های پهپاد فانتوم 4 Multispectral با دیگر هلی شات های سری فانتوم میتوان به زمان پروازی طولانی آن اشاره نمود . باتری این پهپاد از نوع 15.2 ولت 5870 میلی آمپر لیپو 4S بوده که میتواند زمان پروازی 27 دقیقه ای را برای کاربران فراهم نماید . این باتری 468 گرم وزن داشته و محدوده دما کاری آن بین -10 الی 40 درجه سانتی گراد می باشد . لازم به ذکر است که محدوده دما مناسب برای شارژ نمودن باتری فانتوم 4 مولتی اسپکترال بین 5 الی 40 درجه سانتی گراد بوده و مدت زمان لازم برای شارژ نمودن آن تنها 60 دقیقه می باشد .

مشخصات ریموت کنترل Phantom 4 Multispectral

هدایت و به پرواز درآوردن P4 Multispectral تنها از طریق ریموت کنترل مخصوصی که کمپانی DJI برای آن طراحی نموده ممکن می باشد . ریموت کنترل این هلی شات از نوع 2.4 و 5.8 گیگاهرتز بوده و میتواند در مناطقی که مقررات پروازی ایالت متحده آمریکا حاکم است برد پروازی 7 کیلومتر را فراهم نماید . در سایر مناطق ، برد پروازی این آرسی کاهش یافته و به 5 کیلومتر می رسد . البته لازم به ذکر است که مسافت های مذکور در محیط های آزمایش شده اندازه گیری شده و طبیعی است که در شرایط عادی و واقعی این اندازه ها کاهش یابد . باتری ریموت کنترل این هلی شات از نوع 6000 میلی آمپر لیپو 2S بوده و محدوده دما کاری آن بین 0 الی 40 درجه سانتی گراد می باشد .

ریموت کنترل Phantom 4 Multispectral

D-RTK 2 Mobile Station and NTRIP

از دیگر نقاط قوت فانتوم 4 مالتی اسپکترال میتوان به سیستم های موقعیت یاب دقیقی اشاره نمود که این هلی شات از آنها برخوردار می باشد . سیستم های مکان یاب این پهپاد در قاره آسیا ، GPS ، BeiDou و Galileo بوده و در دیگر قاره ها GPS ، GLONASS و Galileo می باشد . علاوه بر این سیستم ها که میتوانند موقعیت جغرافیایی P4 Multispectral را به درستی ارزیابی نمایند قابلیت اتصال این پهپاد به D-RTK Mobile Station و NTRIP نیز باعث افزایش دقت در مکان یابی این هلی شات حتی در صورت نبود اینترنت میگردد .

p4 multispectral

انجام فعالیت های هوشمند کشاورزی

کاربران با استفاده از هلی شات فانتوم 4 مولتی اسپکترال میتوانند فعالیت های کشاورزی خود را بهتر و هوشمندانه تر انجام داده و از این کار نتیجه بهتری نیز بگیرند . از جمله اموری که میتوان به کمک این پهپاد در راستا انجام بهتر فعالیت های کشاورزی انجام داد عبارت است از :

  • Plan flights : به کمک برنامه GS PRO که برنامه ای ویژه برای سیستم عامل های iOS می باشد ، کاربران میتوانند برای پرواز های خود برنامه ریزی نمایند .

هلی شات فانتوم 4 مولتی اسپکترال

  • Capture Data : با استفاده از سیستم تصویربرداری چندطیفی فانتوم 4 مالتی اسپکترال ، کاربران میتوانند از مناطق پروازی موردنظرشان داده های ارزشمندی را در خصوص مشکلات آن منطقه جمع آوری نمایند .

هلی شات فانتوم 4 مالتی اسپکترال

  • Analyze Data : این پهپاد علاوه بر جمع آوری داده ها میتواند نسبت به تحلیل دقیق آنها نیز اقدام نموده و خروجی کار را در فرمت های RGB و NDVI در اختیار کاربران قرار دهد .

کوادکوپتر فانتوم 4 مالتی اسپکترال

  • Act on Data : در این مرحله کاربران میتوانند با توجه به داده های دریافتی نسبت به حل مشکلات شناسایی شده اقدام نمایند .

پهباد فانتوم 4 مالتی اسپکترال

با استفاده از پهپاد فانتوم 4 مالتی اسپکترال کاربران میتوانند در تمامی فصول سال ، تصاویری چندطیفی از پوشش گیاهی موجود در منطقه پروازی موردنظرشان را تهیه نموده و با توجه به اطلاعات دریافتی از این پهپاد ، تصمیمات به موقع و آگاهانه ای را در مورد بهبود کیفیت محصولات ، کاهش هزینه ها، صرفه جویی در منابع و به حداکثر رساندن بهره وری منابع بگیرند .

پهباد فانتوم 4 مالتی اسپکترال

اگر در حوزه کشاورزی یا جنگل داری مشغول به فعالیت می باشید ، به منظور بهبود عملکرد و بهره وری بیشتر از منابع موجود ، خرید فانتوم 4 مالتی اسپکترال با توجه به برخورداری آن از سیستم تصویر برداری چند طیفی که میتواند اطلاعاتی مفید را در اختیار کاربران قرار دهد به شما توصیه میگردد . فروشگاه جهان دی جی آی که سال ها است به عنوان نماینده کمپانی DJI در ایران مشغول به فعالیت می باشد ، مفتخر به ارائه پک اورجینال P4 Multispectral به شما عزیزان می باشد .
برای خرید از این فروشگاه کاربران میتوانند علاوه بر ثبت سفارش خود در وبسایت مجموعه و خرید آنلاین ، بصورت حضوری نیز خرید خود را انجام دهند و از خدمات پس از فروش این مجموعه در حوزه آموزش و تامین قطعات نیز بهره مند گردند .

مشخصات فنی

وزن 1487 گرم
ابعاد 35 × 35 سانتیمتر
نوع بسته بندی

استاندارد

مشخصات لنز دوربین

FOV (Field of View): 62.7°|Focal Length: 5.74 mm (35 mm format equivalent: 40 mm), autofocus set at ∞|Aperture: f/2.2

مشخصات سنسور دوربین

Six 1/2.9” CMOS | Each Sensor: Effective pixels 2.08 MP (2.12 MP in total)

رنج ISO

200-800

سرعت شاتر

1/100 – 1/20000 s (visible light imaging); 1/100 – 1/10000 s (multispectral imaging)

حداکثر بیت ریت

100Mbps

سایز عکس

1600×1300

رزولیشن فیلم برداری

HD: 1280x720p 24/25/30/48/50/60

میزان زوم ( بزرگ نمایی )

ندارد

فرمت فیلمبرداری

MP4 (H.264 / HEVC)

فرمت عکاسی

JPG, TIFF (multispectral imaging)

پشتیبانی از کارت حافظه

Micro SD Card 128GB

تعداد محور های گیمبال

سه محوره

حداکثر زاویه قابل کنترل

-90 to +30

نوع باتری

لیتیوم پلیمر

ظرفیت باتری

5870 میلی آمپر

ولتاژ باتری

15.2 ولت

مدت زمان شارژ

60 دقیقه

مدت زمان پرواز

27 دقیقه

فرکانس عملیاتی

2.4 GHz/5.8 GHz Auto-Switching (compatible with OcuSync 2.0)

برد پرواز افقی

CE / MIC / KCC / SRRC: 5Km, FCC / NCC : 7Km

برد پرواز عمودی

حداکثر 6000 متر از سطح دریای آزاد

حداکثر سرعت

50 کیلومتر برساعت

پایداری در باد

40 کیلومتر

سنسور عدم برخورد

پایین, جلو, چپ, راست, عقب

دمای کاری

0 الی 40 درجه سانتی گراد

مود های هوشمند پروازی

ندارد

رنگ

سفید

محتویات درون بسته

باتری, دفترچه راهنما, ریموت کنترل, شارژر, کابل USB, کوادکوپتر, کیف, ملخ